Brak satysfakcji seksualnej - jak podejść...
Brak satysfakcji z życia seksualnego to zagadnienie, które zwykle omawiane jest w kontekście kobiet. Tymczasem okazuje się, że również panowie często daliby wiele, aby ich życie seksualne było bardziej intensywne. Jak radzić sobie z tym problemem?
Poznaj przyczyny
Już samo mówienie o tym, że nie układa im się w łóżku, stanowi dla mężczyzn spore wyzwanie. Jeśli jednak rzeczywiście szukają pomocy, w pierwszej kolejności muszą zastanowić się nad tym, jakie są źródła ich niezadowolenia. Może być ich wiele najczęściej wspomina się przy tym o:
• obawach, że nie sprosta się oczekiwaniom partnerki,
• niechęci do partnerki,
• braku podniecenia, co uniemożliwia inaugurację stosunku,
• problemach z uzyskaniem i/lub utrzymaniem wzwodu.
W każdym przypadku rozwiązaniem jest szereg działań. W każdym należy też liczyć się z tym, że nie upora się z nim jednym posunięciem. Nawet lek na erekcję nie będzie rozwiązaniem, jeśli nie ustali się genezy i źródła problemu. Świadomość tego, że walka z nim będzie procesem składającym się z wielu etapów jest więc pierwszym krokiem na drodze do uporania się z wyzwaniem.
Rozmawiaj
Życie seksualne ma ogromne znaczenie w każdym związku. Jest przy tym ważne nie tylko dla mężczyzn, ale i dla kobiet. Już choćby dlatego trudno spodziewać się satysfakcjonujących rozwiązań, gdy jedna ze stron stara się przemilczeć problem. Tak, jak należy mówić o tym, co jest w łóżku dobre, nie wolno milczeć na temat tego, co jest złe. Wielu mężczyzn obawia się, że rozmowa z partnerką będzie oznaczała przyznanie się do słabości, a tym samym może zaburzyć hierarchię w związku i uczynić go bardziej niepewnym. Warto jednak zastanowić się i nad tym, czy brak rozmowy nie ma na związek jeszcze bardziej destrukcyjnego wpływu.
Szukaj pomocy
Czasem już szczera rozmowa z partnerką może sprawić, że do związku powróci radość z seksu. Co jednak zrobić, jeśli nie przyniesie ona spodziewanego rezultatu? Przede wszystkim, nie wolno się poddawać i załamywać. Pomocy może udzielić terapeuta, lekarz seksuolog, a czasem również lekarz rodzinny lub farmaceuta. Szukanie pomocy nie jest więc zachowaniem, którego mielibyśmy się wstydzić.
Więcej na https://www.maxigrago.pl/
Dodaj komentarz